ЦСКА и Левски два пъти са играли на днешната дата 17 октомври. Първият мач е през 1992 година. „Червените“ бият с 3:1, а големият герой е Кирил Метков. Техничарят вкарва два гола. Той открива резултата още в 10-ата минута. До почивката „армейците“ пропускат две положения. След това Левски взима инициативата. Маестро Пламен Гетов изравнява резултата, а три минути след това извежда по чудесен начин влезлия като резерва Николай Митов. Известният като Жадното младок обаче пропуска добрата възможност. В 69-ата минута пак Метков вкарва за 1:2 след прекрасен пас на Анатоли Нанков, който също играе много силно. В последните 10 минути на мача отново има интересни моменти. Най-напред е отсъдена дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Нанков. Зад топката застава Стефан Драганов-Чоната, който безпроблемно вкарва за 1:3.
В края е отсъдена дузпа и за Левски, но Пламен Гетов уцелва горната греда. Мачът се запомня и със скандал между играчите в синьо на терена, в резултат на който капитанът Николай Илиев захвърля с всичката си сила капитанската лента на тревата.  Победата позволява на ЦСКА да съкрати аванса пред Левски на четири точки, но в края на сезона ликуват "сините".

17 октомври 1992, А група
Левски – ЦСКА 1:3
0:1 Метков (10), 1:1 Пл. Гетов (60), 1:2 К. Метков (69), 1:3 Ст. Драганов (82-д)
Левски: Пламен Николов, Петър Хубчев, Валентин Дъртилов, Александър Марков, Николай Илиев, Златко Янков, Даниел Боримиров, Пламен Гетов, Димитър Трендафилов, Владко Шаламанов (46-Николай Митов), Велко Йотов. Треньор: Иван Вутов.
ЦСКА: Румен Ненов, Зарко Мачев, Мариус Уруков, Красимир Безински, Росен Кирилов, Ивайло Киров, Анатоли Нанков, Кирил Метков, Христо Коилов (75-Викторио Павлов), Ивайло Андонов, Стефан Драганов. Треньор: Цветан Йончев.
Съдия: Любен Ангелов
Ст. „Васил Левски“ – 25 000 зрители

Вторият мач на днешната дата се играе точно преди 20 години.  След известно прекъсване (1998 година) голямата битка между „червени“ и „сини“ е пак на Националния стадион „Васил Левски“. На трибуните обаче има немного зрители. Това е първо вечно дерби на Станимир Стоилов като старши треньор.
Двубоят сякаш протича по познат сценарий. ЦСКА повежда с 2:0, но не печели. Е, този път обратът не е пълен и сектор "Б" не пее: "Хей, чуй", но го има наполовина. „Сините“ намират сили да стигнат до 2:2.
През първото полувреме ЦСКА играе по-добре.  Най-напред Сакалиев бие отдалеч и топката се оплита в мрежата след закъсняла реакция на вратаря Иванков. Само две минути по-късно след шут на Йордан Тодоров топката се отбива в гредата. Левски също отвръща с греда чрез Георги Чиликов пет минути преди края на полувремето. В 45-ата минута е отсъдена дузпа за ЦСКА, която Христо Янев в свой стил хладнокръвно превръща в гол.
След почивката Левски доминира. Безобразна грешка в отбраната на „червените“ позволява на Телкийски да намали. След това Боримиров с плътен удар изравнява.
Топузаков получава червен картон и „сините“ остават с човек по-малко. В заключителните минути Велизар Димитров от добра позиция пропуска да донесе успеха на ЦСКА.

17 октомври 2004, А група
ЦСКА – Левски 2:2
1:0 Ст. Сакалиев (10), 2:0 Хр. Янев (45-д), 2:1 Д. Телкийски (52), 2:2 Д. Боримиров (60)
ЦСКА: Ивайло Иванов, Йордан Тодоров, Ибрахима Гай (62-Йордан Върбанов), Радослав Забавник, Тодор Янчев, Адалберт Зафиров, Роберт Цаха (57 – Амиран Муджири), Велизар Димитров, Христо Янев, Стойко Сакалиев (77 – Костадин Хазуров), Емил Гъргоров. Треньор: Ферарио Спасов.
Левски: Димитър Иванков, Живко Миланов, Георги Марков (68-Лусио Вагнер), Ричард Еромоигбе, Илиан Стоянов,  Саша Симонович (80-Станислав Генчев), Даниел Боримиров, Емил Ангелов (88-Станислав Ангелов), Георги Чиликов, Димитър Телкийски, Елин Топузаков. Треньор: Станимир Стоилов.
Съдия: Антон Генов