Алавес и Майорка завършиха 1:1 в среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Всичко по-интересно в срещата във Витория-Гастеис се случи в последния четвърт час, когато паднаха и двата гола, но за пропуснатата победа повече трябва да съжаляват гостите от Майорка, които имаха много повече шансове за гол.

Домакините от Алавес откриха в 76-ата минута чрез Карлос Бенавидес при една от малкото си опасни възможности в мача. При едно центриране от корнер уругваецът първи стигна до топката и с глава я прати в мрежата на Майорка за 1:0.

Гостите обаче не се предадоха и в 87-мата минута Матия Настасич изравни след разбъркване в наказателното поле.

В добавеното време старши треньорът на домакините Луис Гарсия Пласа бе изгонен за гневна реакция към съдията.

За Алавес равенството бе трето поредно, докато за Майорка бе общо 12-о през сезона.

В класирането баските са на 12-о място с 29 точки, докато островитяните са на 16-о място с 24 точки.