Алавес надви у дома Хетафе с 1:0 в мач от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига и го изпревари на десетата позиция във временното класиране.

Във 2-ата минута Йон Гуриди стреля от наказателното поле, но прати изстрела си над напречната греда. Десет минути след това гол на домакините първоначално бе отменен заради засада, но след намесата на системата ВАР резултатът бе открит. Рубен Дуарте центрира, а Карлос Висенте прати топката в мрежата за 1:0.

По-добрата игра на Алавес продължи. В 21-ата минута попадение на Джулиано Симеоне бе отменено, а шест минути след това Кике Гарсия нацели напречната греда.

През второто полувреме борбата бе предимно в центъра и нямаше сериозни опасности пред двете врати. В 84-ата минута Мейсън Грийнууд се справи със съпротивата на бранител и стреля от наказателното поле, но изпълнението му премина над вратата.

В последния кръг Алавес ще се изправи срещу Лас Палмас, докато Хетафе ще приеме Майорка.