Алавес записа домакински успех с 2:1 над Валенсия в мач от 24 кръг на Примера дивисион. Така беше сложен край на серията на „прилепите“ от три поредни срещи без загуба.

Карлос Солер даде аванс на гостите в 70-ата минута, когато от малък ъгъл прати топката във вратата, след като стражът Фернандо Пачеко изби опасно изпълнение на фаул от Даниел Парехо.

Осем минути по-късно Ибай Гомес изравни с удар от границата на наказателното поле. Четири минути преди края Александър Катай донесе победата на баските, след като беше изведен в чиста позиция от Рубен Собрино. Две минути след това Валенсия остана с човек по-малко, тъй като Фабиан Ореяна получи втори жълт картон.

С втората си поредна победа Алавес събра актив от 33 точки и излезе на 10-о място в класирането. Селта е девети със същия актив. Валенсия е на 14-а позиция с 26 точки, колкото има и 13-ият Малага.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!