Алмерия срази у дома Еспаньол с 3:1 в първия мач от 19-ия кръг на испанската Ла Лига и го изпревари във временното класиране.

Луис Суарес откри резултата в 21-вата минута, след като получи пас в наказателното поле, финтира защитник и стреля във вратата за 1:0.

В 61-вата минута Лео Баптищао достигна до отскочила топка и успя да я насочи в долния ляв ъгъл за 2:0.

Домакините направиха разликата класическа в 77-ата минута, когато Франсиско Портийо бе изведен на добра позиция и вкара за 3:0.

Еспаньол направи загубата си малко по-почетна в добавеното време с гол на Хоселу (90+3).

Така Алмерия събра актив от 22 точки и се изкачи до 11-о място в класирането. Еспаньол пък вече е на 14-а позиция с 20 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!