Барселона победи Селта с 3:0 като гост, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко. Срещата беше от четвъртия кръг в Ла Лига, но втора за каталунците от началото на сезона, тъй като те започнаха по-късно в шампионата поради участието във финалната осмица на Шампионска лига.

Успехът е втори за Барса в испанското първенство при новия треньор Роналд Куман.

Попаденията във вратата на Селта вкараха 17-годишният Ансу Фати, Сержи Роберто и Лукас Оласа, който си вкара автогол. Големият талант Фати, който преди дни блесна с два гола при 4:0 над Виляреал, тази вечер откри резултата срещу Селта в 10-ата минута.

В 51-ата Оласа си отбеляза автогол, а в петата минута на добавеното време на мача Сержи Роберто оформи крайното 3:0.

Клеман Лангле от състава на Барса получи червен картон в 42-ата минута, но това не попречи на Лео Меси и компания да се поздравят с успеха. Аржентинецът беше цял мач на терена, но този път не успя да вкара.

Срещата на "Балаидос" се игра при тежки условия при непрестанен дъжд и вятър.

В други срещи в Ла Лига от четвъртък Кадис победи с 1:0 Атлетик (Билбао), а Севиля спечели с 1:0 срещу Леванте.