Aтлетико Мадрид победи Майорка с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига.

Мадридчани пропуснаха три добри положения през първата част, но Анхел Кореа, Марио Ермосо и Алваро Мората разочароваха с изстрелите си.

Натискът на Атлетико продължи с два опасни удара на Алваро Мората след почивката.

След малко повече от час игра (64') Гризман стигна до центрирана топка от Марио Ермосо и след удар с глава я прати в мрежата на Райкович за 1:0.

Майорка бе близо до изравнителен гол в 84-ата минута, когато Амат Диедиу стреля от вътрешността на наказателното поле, но топката мина встрани от левия страничен стълб.

В края на редовното време Мемфис Депай направи фрапиращ пропуск, като не успя да прати топката в опразнената врата на Майорка.

Мадридчани се изкачиха на третото място с 31 точки, докато Майорка остава без победа в последните си осем мача от испанския шампионат и към момента се намира на 17-о място над зоната на изпадащите.