Атлетик (Билбао) спечели убедително с 3:1 при визитата си на Валенсия и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Икер Муняин откри резултата в 35-ата минута на срещата, като всичко по-интересно през първото полувреме се случи именно в последните десет минути на първата част.

В 43-ата минута Оскар де Маркос от гостите се опита да изчисти топката след центриране, но вместо това я прати в собствената си врата за 1:1. Баските поведоха само две минути след автогола. Нико Уилямс отбеляза страхотно попадение след отличен пас на Иняки Уилямс.

В 70-ата минута Иняки Уилямс се свлече в наказателното поле на "прилепите", но ситуацията бе подмината от съдията първоначално, а след намесата на ВАР гостите получиха дузпа и Микел Весга оформи крайния резултат.

Така Атлетик продължава към полуфиналите на турнира, където чакат още Барселона и Осасуна, а последният полуфиналист ще бъде определен от мадридското дерби между Реал и Атлетико.