Атлетик Билбао обърна Валенсия за 2:1 в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион. Алваро Медран (2) изведе гостите напред в резултата, но две попадения на Ариц Адурис (24, 41) зарадваха "Сан Мамес".

Още във втората минута защитата на домакините остави Луиш Нани да напредне в наказателното поле и да комбинира с непокрития Алваро Медран за 0:1. В 12-ата минута Бенят Ечебария центрира много опасно, но топката не достигна до Ариц Адурис. В 24-ата Оскар де Маркос беше фаулиран от Хосе Гая встрани от наказателното поле. Бенят центрира висока топка и Адурис я вкара в мрежата с глава - 1:1.

По-настойчивата игра на "червено-белите" донесе пълен обрат до почивката. В 41-ата минута Адурис се измъкна от защитата и с първо докосване прехвърли вратаря Алвеш за 2:1. Бенят даде нова брилянтна асистенция, като този път вдигна топката над отбраната на "бяло-черните".

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!