Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Атлетик (Билбао) победи Атлетико (Мадрид) с 2:0 в среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите имаха претенции за дузпа в 23-ата минута за игра с ръка на Иниго Лекуе Мартинес, но реферът Хесус Хил Мансано замълча.

Четвърт час по-късно обаче отсъди 11-метров наказателен удар в полза на баските. Ойхан Сансет обаче стреля над напречната греда.

До края на полувремето той и Нико Уилямс пропиляха добри възможности.

Атлетик нанесе двоен удар за 13 минути през втората част. Горка Гурузета откри резултата с удар в долния ляв ъгъл в 51-ата минута (1:0), а Нико Уилямс направи 2:0 в 64-ата след самостоятелен пробив.

До края Иняки Уилямс и брат му Нико пропускаха по веднъж за баските, а Маркос Йоренте не успя да се разпише за Атлетико.

Мадридчани са на трето място в класирането с равен брой точки с четвъртия Барселона - по 34, но каталунците са с мач по-малко. Атлетик Билбао е на пета позиция с 32 точки.