След два мача без победа Атлетик Билбао спечели с 2:0 при визитата си на като гост на Лас Палмас в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

В 31-ата минута Горка Гурузета беше точен с глава за успеха, докато в 66-ата минута Саул Коко си вкара автогол.

Десетина минути по-късно попадение на Марвин не беше зачетено заради игра с ръка. В 88-ата минута пък Алекс Беренгер си помисли, че е направил резултата класически за Билбао, но имаше отсъдено нарушение. Следователно резултатът остана 2:0 в полза на баските до последния съдийски сигнал.

С трите точки Билбао остава в борбата за топ 4. Тимът е пети с актив от 53 точки, на 2 зад Атлетико Мадрид. Лас Палмас е девети с 37 пункта.

По-рано през деня в друг мач от Ла Лига Алавес се наложи с минималното 1:0 срещу Райо Валекано. Решаващият гол падна в 44-тата минута и бе дело на Андони Горосабел.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!