Атлетик (Билбао) обърна Депортиво (Ла Коруня) с 2:1 на своя „Сан Мамес” в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Баските губеха с 0:1 на почивката след гол на Емре Чолак (42) за гостите от Ла Коруня. През втората част в 60-ата минута Раул Гарсия нацели греда след удар с глава при центриране на Бенят Ечебария. След това „лъвовете” направиха пълен обрат с попадение на Икер Муниаин (71) и късен гол на голмайстора им Ариц Адурис (89), който си направи страхотен подарък за своя 36-и рожден ден, разписвайки се след пас на Сусаета. Съдията също направи до известна степен подарък на рожденика, след като не видя, че той е в засада преди да вкара гола си.

След победата си Атлетик (Билбао) е седми с 35 точки. Депортиво (Ла Коруня) заема 16-о място с 19 точки.