Атлетик (Билбао) обърна у дома последния Малага с 2:1 в мач от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Андалусци първи стигнаха до попадение, след като Юсеф Ел Несири (13) се разписа след центриране на Максим Лестиен отляво. Баските отговориха бързо и изравниха с попадение на Маркел Сусаета (17), възползвал се от пас на Оскар де Маркос при светкавична контраатака. Обратът стана пълен след гол на Микел Сан Хосе (44) след пас на Бенят.

След почивката гостите изпуснаха дузпа в 61-ата минута, когато Иниго Лекуе фаулира Роберто Росалес, а вратарят Кепа Арисабалага отрази удара от бялата точка на голмайстора за Малага в тази среща Ел Несири.

В 72-ата Кепа направи ново спасяване след шут на Кевин Ролан. В 83-ата Ел Несири получи втори жълт картон и гостите доиграха мача в намален състав.

Това бе първа победа за „лъвовете” в шампионата от 7 януари, когато надвиха Алавес с 2:0. Те са на 12-а позиция с 31 точки. Малага остава на последно място с 13 точки.