Атлетик (Билбао) обърна Валенсия като гост с 2:1 в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига и задълбочи кризата при "прилепите", които остават в зоната на изпадащите.

Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Саму Кастийехо бе изведен от Илайш Мориба и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Четири минути по-късно Дани Вивиан шутира, а ударът му бе изчистен току пред голлинията на "прилепите".

В 30-ата минута Оскар де Маркос пусна за Нико Уилиямс, а той напредна със страхотен индивидуален рейд и с удар по земя изравни за 1:1.

След почивката в 72-ата минута Атлетик направи пълен обрат. Нико Уилиямс проби по лявото крило и подаде успоредно на голлинията към Оян Сансет, който прати топката неспасяемо във вратата на Валенсия.

В 89-ата минута Муктар Диакаби пропусна от отлична позиция да донесе точка на домакините.

След загубата Валенсия остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 20 точки. Атлетик се изкачи до шестото място с 32 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!