Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Реал Сосиедад в среща от 15-ия кръг на Ла Лига и еднолично оглави временното класиране.

Домакините имаха инициативата през първата част, но не успяха да материализират превъзходството си по отношение владението на топката.

След почивката Марио Ермосо (49) и Маркос Йоренте (74) отбелязаха головете за „дюшекчиите“ след асистенции на Яник Ферейра Караско.

С успеха играчите на Диего Симеоне оглавиха еднолично класирането с актив от 32 точки, на 3 пред втория Реал (Мадрид), който има и мач повече. Реал Сосиедад продължава пропадането си и няма победа вече в 8 поредни срещи в шампионата, но остава трети с 26 точки.

В други срещи от кръга Уеска и Леванте завършиха 1:1, Елче и Осасуна направиха 2:2, с Севиля победи с 1:0 при гостуването си на Валенсия.