Атлетико (Мадрид) обърна у дома Атлетик (Билбао) с 2:1 в отложен мач от 18-ия кръг в испанската Ла Лига и дръпна с 6 точки на върха пред Барселона.

Баските поведоха с доста късмет чрез Икер Муняин (21), който се разписа падайки. Голмайсторът получи топката от Иняки Уилямс и пробва да шутира с десния крак, но тя се удари в левия и това изненада вратарят Ян Облак.

Въпреки слабата си игра през първата част Атлетико все пак успя да изравни с гол на Маркос Йоренте (45+2) след центриране на Тома Лемар.

Скоро след почивката Луис Суарес (51-дузпа) изравни, след като Хесус Манзано го спъна за наказателния удар. До края на мача домакините не допуснаха повече изненади и спечелиха така важните три точки в борбата за титлата.

След успеха си "дюшекчиите" имат 62 точки на върха и са на 6 пред Барселона, като двата тима вече имат по 26 изиграни срещи. Треньорът Диего Симеоне пък задмина легендата Луис Арагонес по брой победи начело на тима от испанската столица и вече има 309 на сметката си.