Атлетико (Мадрид) разби у дома третодивизионния Сант Андреу с 4:0 в реванш от 1/16-финалите за Купата на Краля и се класира за 1/8-финалнат фаза с общ резултат 5:0.

През първата част нямаше попадение, а "дюшекчиите" решиха мача в началото на второто полувреме с голове на Тома Лемар (48), Никола Калинич (53) и Анхел Кореа (55). В края Витоло (80) само оформи крайния резултат.

Треньорът на домакините Диего Симеоне даде шанс за изява на някои футболисти, които по принцип не получават много възможности за игра - Тони Моя, Желсон Мартинш и Антонио Адан. Сред титулярите обаче бяха и звездите Люка Ернандес, Савич, Кореа, Витоло, Саул и Коке.

В друг мач от този етап на турнира Жирона обърна Алавес от 0:1 до 2:1 на своя "Мотивили" след голове на Алекс Гранел (74) и Порту (79). Преди това в 62-ата минута Алкала си бе вкарал автогол. В крайна сметка каталунският тим преодоля съперника с общ резултат 4:3 и също е на 1/8-финалите за Купата на Краля.