Атлетико (Мадрид) победи Алавес с 2:1 в среща от 11-ия кръг на испанската Ла Лига и записа шести пореден успех.

Родриго Рикелме откри резултата в 26-ата минута след пас на Алваро Мората - 1:0. Десет минути по-късно Антоан Гризман пропусна да вкара втори гол след неточен удар от няколко метра.

В продължението на първата част Атлетико подпечата победа си с гол за 2:0 след индивидуален пробив и точен удар.

През втората част Антоан Гризман, Науел Молина, Родриго Рикелме се отчетоха с пропуски за домакините, а Янис Хаджи за гостите.

Алавес успя да намали резултата в продължението на мача с попадение на Андер Гевара за 2:1, но нямаше време за нещо повече.

Така "дюшекчиите" се завърнаха в топ 3 за сметка на Барселона, докато Алавес остава на границата преди изпадащите.