Атлетико (Мадрид) разби у дома Депортиво (Ла Коруня) с класическото 3:0 в среща от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион и отново е на 8 точки зад лидера Барселона.

Домакините диктуваха събитията на терена от самото начало и бе въпрос на време да поведат в резултата. Това се случи с гол на Саул (18) след асистенция на Фелипе Луис, а попадението остана единствено за първата част.

След почивката играчите на Диего Симеоне подпечатаха успеха си с нови две попадения, реализирани от Антоан Гризман (60) след подаване на Коке и Анхел Кореа (83), възползвал се от асистенция на Габи.

С третия си пореден успех „дюшекчиите” събраха 64 точки поведоха с 4 на градския си съперник Реал (Мадрид), който е трети и е с мач по-малко. „Кралският” клуб гостува утре вечер на Лас Палмас от 21:30 часа българско време. Депортиво (Ла Коруня) е 13-а позиция с 33 точки.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!