Атлетико (Мадрид) разби у дома Бетис с 5:1 в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион и си гарантира оставането на втора позиция независимо от изхода на Ел Класико. „Дюшекчиите” водят с 4 точки на Реал (Мадрид), който гостува на лидера Барселона.

Възпитаниците на Диего Симеоне имаха пълен контрол върху случващото се на „Висенте Калдерон”, но едва в края на първата част поведоха с голове на Фернандо Торес (37) след пас на Коке и Антоан Гризман (42) на практика решиха нещата в своя полза.

След почивката Хуанфран (65) направи резултата класически след пас на Анхел Кореа, а Рубен Кастро (79) намали на 3:1. Антоан Гризман (81) вкара второ попадение след нов голов пас на Анхел Кореа, а след това сам асистира на влезлия като резерва Томас Партей (90+1) за крайното 5:1.

С третата си поредна домакинска победа Атлетико събра 70 точки и остава втори, изоставайки на 6 точки от лидера Барселона и имайки аванс от 4 точки пред Реал. Бетис е 13-и с 34 точки.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!