Атлетико (Мадрид) завърши при 1:1 като гост на Алмерия в среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Анхел Кореа откри резултата в 18-ата минута, след като засече подаване в наказателното поле (1:0). Минути по-късно отново той пропусна да удвои, а след половин час игра попадение на Жофри Кондогбия бе отменено заради засада.

Алмерия стигна до изравнителен гол в 37-ата минута с попадение на Ел Билал Туре с глава (1:1).

Малиецът пропиля две възможности в рамките на минути четвърт час след почивката, а в края Атлетико можеше да стигне до победата след пропуски на  Алваро Мората.

В самия край на срещата мадридчани останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Серхио Регилон.

Атлетико вече е на четвърто място с 28 точки, колкото има и петият Виляреал. Алмерия е на 13-а позиция с 18.