Атлетико Мадрид победи с 3:0 като гост Осасуна в мач от 13-ия кръг на испанското първенство. Диего Годин (36), Кевин Гамейро (37) и Яник Ферейра Караско (90) реализираха за "дюшекчиите", а в 14-ата минута Роберто Торес изпусна дузпа за Осасуна.

В 14-ата съдията Матеу Лаос даде дузпа за домакините. Хименес видимо избута в гръб с две ръце Ориол Риера. Ян Облак обаче отрази удара от бялата точка на Роберто Торес.

В рамките само на една минута гостите от "Висенте Калдерон" нанесоха два голови удара. В 36-ата минута Диего Годин отбеляза с глава след центриране от корнер. Малко след изпълнението на център Корея изведе Гамейро сам срещу вратаря, който покачи на 2:0. В последната минута Унай Лопес загуби топката, Ферейра Караско напредна и я прати под плонжа на вратаря за крайното 3:0 в полза на столичани.