Атлетико (Мадрид) разби с 4:0 Селта като гост в среща от третия кръг на Примера дивисион, записвайки първи успех за сезона. До този момент тимът на Диего Симеоне направи две равенства - с Алавес и Леганес.

През първата част и двата отбора имаха добри шансове за попадение, но не съумяха да ги оползотворят.

В началото на второто полувреме Атлетико излезе напред в резултата чрез Коке, който засече центриране на Гризман.

В 73-ата минута "дюшекчиите" реализираха втори гол чрез Антоан Гризман, който се възползва от пас на Саул Нигес. Тимът на Симеоне вкара трети гол в 80-та минута, когато Хуанфран центрира в наказателното поле на Селта, където Гризман бе изпуснат и отново с глава вкара във вратата на Алварес. В последната минута на редовното време Кореа оформи крайното 4:0.

Атлетико (Мадрид) събра актив от 5 точки, докато Селта допусна трета поредна загуба и остава на последно място в класирането.