Леганес и Атлетико (Мадрид) завършиха 0:0 в срещата си от седмия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите от столицата Мадрид можеха да поведат още във 2-ата минута, но Лусиано Вието пропусна от близка дистанция, след като игра с коляно.

Последваха пропуски на Рубен Перес в 12-ата минута и Клаудио Бовю в 21-ата минута за домакините. В 34-ата минута шут на Саул Нигес от границата на наказателното поле бе спасен от вратаря на домакините Иван Куеяр.

След почивката Леганес пропусна две изгодни положения за гол чрез Набил Ел Жар, чийто удари бяха отразени от вратаря Ян Облак. В 72-ата минута удар с глава на Диего Годин пък бе спасен от Куеяр.

В крайна сметка се стигна до реми, след което Леганес е седми с 11 точки, а Атлетико заема трета позиция с 15 точки преди останалите срещи от кръга.