Атлетико Мадрид победи Осасуна с 2:0 като гост в последния мач от междинния седми кръг в Ла Лига.

Столичани започнаха по-добре двубоя и след 20 минути поведоха. Вратарят на домакините Айнтор Фернандес не се намеси убедително при центриране от левия фланг и изби лошо топката в краката на Антоан Гризман, който от малък ъгъл успя да я прати в мрежата му (1:0).

След малко повече от половин час игра Йохан Мохика нанесе удар от наказателното поле, но бе спрян от десния страничен стълб на вратата, пазена от Ян Облак.

Четвърт час преди края Давид Гарсия матира Облак, но бе отсъдено нарушение в нападение.

Малко след това треньорът на Осасуна Хагоба Арасате бе изгонен от пейката с директен червен картон.

Атлетико вкара втори гол в 81-ата минута, с който си реши всичко. При бърза контраатака Самуел Лино изведе Родриго Рикелме сам срещу Айтор, той го преодоля с елегантно движение и на празна врата с лекота се разписа – 0:2.

В края на срещата нервите взеха връх и в 86-ата минута и двата тима останаха с десет души, след като Чими Авила и Алваро Мората бяха изгонени – аржентинецът с директен червен картон за насилствено поведение след фаул на испанеца за жълт картон, който бе втори за него.

Победата позволи на Атлетико да заеме петата позиция на 6 точки зад лидера Жирона, но и с мач по-малко.