Атлетико Мадрид обърна с 3:1 гостуващия Майорка навръх 120-ата годишнина на клуба и отново се доближи на 2 точки зад Реал Мадрид в битката за второто място в Ла Лига. "Дюшекчиите" излязоха със специални ретро екипи в синьо и бяло по случай юбилея.

Гостите от Балеарските острови имаха само една възможност пред Гърбич и я превърнаха в гол. Това се случи в 20-ата минута, когато Даниел Родригес центрира от корнер, няколко играчи на Атлетико се разминаха с топката и Настасич я засече с плонжа на далечната греда (1:0).

Атлетико приключу полувремето с изравнителен гол и в продължението Родриго де Пол се възползва от пас на Антоан Гризман, за да изравни (1:1).

И през второто полувреме "дюшекчиите" доминираха. Още в 47-ата минута Науел Молина намери Мората, който скочи много високо и с глава вкара за 2:1. След влизането на Саул Нигес и Пабло Бариос атаките на Атлетико станаха по-бързи. Майорка обаче не пропускаше да контраатакува и резервата Канг-Ин Лий пропусна добра възможност да изравни.

В 77-ата минута Гризман изведе Ферейра-Караско сам срещу вратаря с пас от собственото наказателно поле за крайното 3:1.