Вече бившият шампион на Испания Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 новия носител на трофея Реал (Мадрид) в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Успехът е първи на "червено-белите" над градския съперник от 6 години насам.

Преди началото на срещата "дюшекчиите" не направиха очаквания шпалир в чест на новия шампион, който не излезе с най-доброто на терена.

Атлетико започна по-добре срещата, като Яник Ферейра Караско пропусна две добри възможности в първия четвърт час, а Анхел Кореа също не се възползва от шанс пред вратата на Реал.

След половин час игра "дюшекчиите" пропиляха най-чистата си възможност към момента. Матеуш да Куня стреля от около 15 метра, но бранител на Реал застана на пътя на топката. Пет минути по-късно отново той падна в наказателното поле на съперника, но реферът не реагира.

Малко след това обаче ВАР се намеси и подаде сигнал към съдията, който прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Яник Ферейра Караско прати топката в средата на вратата за 1:0 в 39-ата минута.

В края на полувремето Реал вдигна темпото, а Тони Кроос и Лука Йович пропуснаха по една възможност само за няколко минути.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна с атаки и към двете врати и малко преди  60-ата минута Гризман и Яник Ферейра Караско пропуснаха за Атлетико, а Каземиро за Реал.

Пет минути по-късно Коке и Матеус да Куня също се разминаха с това да вкарат втори гол на Реал.

"Белите" отвърнаха с много плътен удар на Федерико Валверде в 70-ата минута, спасен от Ян Облак. В следващите минути Атлетико отново натисна съперника, но Гризман и Караско не успяха да се разпишат.

Валверде, Винисиус Жуниор и Лука Модрич върнаха напрежението пред вратата на Атлетико в последните минути от мача.

До края гол не падна и Атлетико спечели, с което затвърди четвъртата си позиция, само на точка от третия Севиля. Реал остава лидер с 12 точки пред Барселона три кръга преди края

АТЛЕТИКО (М): Облак, Вършалко, Савич , Хименес, Рейнилдо (73  Фелипе), Йоренте , Коке, Кондогбия, Караско  (90+4  Лоди дос Сантош), Кореа (46  Гризман), Куня (89  Родриго Де Пол)

РЕАЛ (М): Лунин, Васкес , Милитао (68  Менди), Вайехо , Начо , Каземиро (61  Винисиус), Камавинга, Кроос (61  Модрич), Родриго, Асенсио, Йович  (61  Валверде)

Стадион: „Уанда Метрополитано”
Главен съдия: Сесар Сото