Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Лас Палмас в първа среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля и е само на крачка от следващата фаза на турнира. Коке (23) още през първата част и голмайсторът Антоан Гризман (51) подсигуриха победата на „дюшекчиите”, а домакините от Канарските острови така и не успяха да стигнат до попадение, което да им даде някакви по-големи надежди за реванша на 10 януари от 22:15 часа българско време в Мадрид.

В същото време Депортиво (Ла Коруня) навакса два гола пасив у дома и завърши 2:2 с Алавес. Двата тима си размениха по едно полувреме. Първото бе за гостите, които поведоха комфортно след попадения на Кристиан Сантос (3) и Едгар Мендес (45+2). След почивката обаче Бруно Гама (73) и Хеселу (90+3) оформиха крайния резултат. Реваншът във Витория е на 11 януари от 20:00 часа българско време.