След три кръга без успех Атлетико (Мадрид) срази у дома Осасуна с 2:0 в мач от 17-ия на Примера дивисион и е завърна в топ 4 на временното класиране поне за малко.

През първата част гостите от Памплона дадоха сериозен отпор и не допуснаха гол във вратата си, а на свой ред нямаха късмет да се разпишат.

Равностойната игра продължи и след почивката, като това си личи и от лекия превес на Оасуна по отношение владението на топката. „Дюшекчиите“ обаче отправиха повече точни удари – 9 на брой, а 2 от тях се превърнаха в голове, дело на Алваро Мората (67) и Саул (75) след асистенции на Киърън Трипиър и Анхел Кореа.

След победата си Атлетико излезе на четвърта позиция с 29 точки преди останалите срещи от кръга. Осасуна засега е на десето място с 23 точки.