Атлетико (Мадрид) срази у дома Атлетик (Билбао) с 2:0 в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион и продължава да е твърдо втори.

Играчите на Диего Симеоне доминираха през целия мач. През първата част обаче нито „дюшекчиите”, нито „лъвовете” от Билбао успяха да реализират някое от положенията си. В 19-ата минута останаха сериозни съмнения за дузпа при падане на Диего Коста от домакините след съприкосновение с бранител. В 28-ата минута и Иняки Уилиямс от гостите поиска дузпа, след като беше блокиран от Люка Ернандес, но не получи наказателен удар.

След почивката Атлетико поведе с гол на Кевин Гамейро (67), който се разписа при бърза контраатака след асистенция на Антоан Гризман. Десетина минути преди края Диего Коста (80) подпечата трите точки за домакините след пас на Гамейро.

След 16-ия си успех за сезона „дюшекчиите” са втори с 55 точки, изоставайки на 7 от лидера Барселона, но и имайки аванс от 9 пред третия Валенсия. Баските са 14-и с 28 точки.