Атлетико (Мадрид) победи с 3:1 Виляреал в двубой от 25-и кръг на Ла Лига. Жоао Феликс, Коке и Анхел Кореа бяха точни за "дюшекчиите", докато за гостите се разписа Пако.

"Жълтата подводница" започна агресивно и поведе в 16-ата минута. Топката рикошира и достигна до Пако, който изстреля великолепен удар извън обсега на Ян Облак, с който резултатът бе открит.

"Дюшечкиите" не се стъписаха от инкасираното попадение и веднага тръгнаха в атака. В края на първата част Анхел Кореа възстанови равенството с хубав удар в центъра на вратата, след като овладя страхотен прехвърлящ пас на Върсалко.

В 64-тата минута, когато Коке оформи пълния обрат и с лесен удар с глава от близък ъгъл елиминира вратаря.

В 74-ата минута резултатът вече бе 3:1 в полза на Атлетико след попадение на Жоао Феликс, чийто удар бе неочакван за Серхио Асеньо.

Атлетико си осигури третата позиция в класирането с 43 точки, а Виляреал е на 7-о място с 38 точки.