Атлетико спечели домакинството си срещу Селта (Виго) с класическото 3:0. Головете за домакините отбелязаха Антоан Гризман, Витоло и Анхел Кореа.

Първото полувреме бе доста равностойно, като гол падна чак в 44-ата минута, когато Гризман отбеляза за 1:0. Това бе осмо попадение в последните 4 мача за Гризман.

"Червено-белите" продължиха да диктуват играта и през втората част, като в рамките на 7 минути вкараха нови два гола. Първо 56-ата минута се разписа Витоло след подаване на Гризман, а в 63-ата минута Кореа оформи крайния резултат.

След тази победа Атлетико остава на второ място с 64 точки. "Дюшекчиите" се намират на 7 пункта пред третия Реал (Мадрид), като изостават на 8 от Барселона, който е първи.