Атлетико (Мадрид) спечели драматично с 3:2 при визитата си на Валядолид, чийто собственик е бразилската легенда Роналдо – Феномена. Така преди останалите срещи от 16-ия кръг в Примера дивисион „дюшекчиите“ се изравниха по точки с лидера Барселона, който утре гостува на Леванте.

Никола Калинич (26) и асистиралият му Антоан Гризман (45+1-дузпа) дадоха сериозен аванса на гостите преди почивката. След нея обаче Фернандо Калеро (57) намали, а в 63-ата минута Саул Нигес си вкара автогол за 2:2.

Все пак футболистите на Диего Симеоне успяха да грабнат трите точки, след като Антоан Гризман (80) вкара втори гол след пас на Савич и оформи крайния резултат.

След едва втория си успех при гостуване този сезон Атлетико събра 31 точки, колкото има и лидерът Барселона. Валядолид е 12-и с 20 точки.