Атлетико (Мадрид) разби у дома Валенсия с 3:0 в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига, оставяйки "прилепите" замесени в битката за оцеляване в елита.

Воденият от Диего Симеоне отбор доминираше от самото начало и Антоан Гризман (22) вкара за 1:0, след като Марко Йоренте го изведе сам срещу вратаря Мамардашвили. Седем минути след това Уго Дуро прати топката в мрежата на Ян Облак, но съдията Мунуера Монтеро бе извикан на ВАР да разгледа една ситуация в самия зародиш на головата атака и не зачете попадението заради нарушение срещу Мемфис Депай.

Малко след почивката Яник Ферейра Караско (49) удвои аванса на "дюшекчиите" след пас на Родриго Де Паул. Тома Лемар (67) пък довърши гостите, възползвайки се от извеждащ пас на Алваро Мората.

След успеха си играчите на Симеоне остават твърдо трети във временното класиране с 51 точки. Валенсия е на спасителната 17-а позиция с 26 точки, но само заради по-добрата си голова разлика от Хетафе и Алмерия.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!