Атлетико (Мадрид) срази гостуващия Гранада с 3:1 в мач от първия кръг на испанската Ла Лига.

Алваро Мората (45+4) изведе „дюшекчиите“ напред в резултата в края на първото полувреме, но Гранада стигна до равенството в 62-ата минута с гол на Саму. Мемфис Депай (67) донесе нов аванс на домакините с красиво попадение, а Маркос Йоренте (90+8) оформи крайния резултат с гол дълбоко в добавеното време.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ГРАНАДА 3:1
1:0 Алваро Мората (45+4), 1:1 Саму (62), 2:1 Мемфис Депай (67), 3:1 Маркос Йоренте (90+8)

В друг мач от кръга по-рано Кадис се наложи срещу новака Алавес с 1:0. Единственото попадение на „Естадио Нуево Мирандия“ бе дело на Феде Сан Еметерио в седмата минута. Кадис остана с човек по-малко в 89-ата минута, когато Гонсало Ескаланте бе изгонен, но това не попречи на тима да се поздрави с крайния успех.

КАДИС - АЛАВЕС 1:0
1:0 Феде Сан Еметерио (7)