Атлетико Мадрид спечели с 3:1 като гост срещу третодивизионния Луго и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля.

На стадион „Anxo Carro“ гостите от Мадрид поведоха в резултата още във втората минута, когато Хави Галан сервира топката за Анхел Корея, за когото остана най-лесното и той прати топката в празната врата.

Луго изненадващо изравни в 39-ата минута, когато Леандро Антонети се измъкна зад защитата на „дюшекчиите“ и с хубав удар от границите на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Ян Облак.

Атлетико си върна аванса в 66-ата минута, когато Мемфис Депай стреля, а топката влезе в мрежата с помощта на рикошет.

Осем минути по-късно Депай вкара втория си гол в мача, когато получи топката в наказателното поле от Маркос Йоренте и оформи крайния резултат.