Барселона стигна само до равенство 1:1 при гостуването на втородивизионния Химнастик Тарагона в приятелска среща. Пако Алкасер изравни чак в 79-ата минута, след като преди това Ману Барейро беше извел домакините в 11-ата минута.

Гостите от “Камп Ноу” играха без звездите Лионел Меси, Луис Суарес, Андрес Иниеста, Серхио Бускетс и Жерард Пике, които получиха почивка. Ернесто Валверде заложи на експериментален състав, при който Денис Суарес имаше за задача да играе на мястото на Неймар. Сержи Роберто, Карлес Аленя и Сержи Сампер действаха в халфовата линия. През второто полувреме в игра се появи завърналият се в Барселона Жерард Деулофеу. Барселона за първи път не спечели в контролите, след като преди това записа три победи срещу Ювентус, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид.

Химнастик - Барселона 1:1
1:0 Барейро (11), 1:1 Алкасер (79)

Барселона: Силесен (46 - Тер Стеген); Семедо (64 - Дъглас), Масчерано, Вермален (12 - Марлон), Дин (64 - Алба); Сампер (64 - Андре Гомеш), Сержи Роберто, Аленя (64 - Деулофеу); Арда Туран (46 - Мунир), Пако Алкасер, Денис Суарес