Барселона разби у дома Ейбар с класиката 3:0 в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и отново възстанови сериозния си аванс от 5 точки пред Атлетико (Мадрид) и 10 пред третия Севиля.

Луис Суарес (19) вкара след пас на Филипе Коутиньо първото попадение през първата част, в която Лионел Меси единствен от каталунците не отигра нито веднъж топката в противниковото наказателно поле.

След почивката Лионел Меси (53) удвои аванса на домакините след пас на Суарес и записа уникално постижение. Малко след това Луис Суарес (59) оформи крайния резултат след пас на Сержи Роберто. До края на мача домакините продължиха да доминират, но не вкараха други попадения.

С 13-ия си успех за сезона Барселона събра 43 точки и остава убедителен лидер. Ейбар допусна седмо поражение и е 16-и с 22 точки.