Барселона и Манчестър Сити завършиха при 3:3 в благотворителен мач на "Камп Ноу" за събиране на средства за борба с коварната болест амиотрофична латерална склероза. Сред засегнатите от нея е бившият вратар и треньор в Барса Хуан Карлос Унсуе, който бе специален гост на срещата.

Първата възможност в двубоя дойде в третата минута след удар с глава на Обамеянг, но вратарят на Сити се намеси, а защитата на "гражданите" се справи с избитата топка. Само няколко минути по-късно Барса удари греда след удар на Франк Кесие.

Манчестър Сити поведе в 21-ата минута след грешна на вратаря на Барселона Иняки Пеня, който изпусна топката във вратарското поле и Хулиан Алварес я прати във вратата му отблизо (1:0).

Минути по-късно дебютиращият за Барса и все още некартотекиран за официалните мрежи на тима Жул Кунде сгреши и Коул Палмър стреля опасно, но над вратата.

Барса  изравни в 29-ата минута след гол на Обамеянг, който стигна до отбита топка и от въздуха я прати във вратата за 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна със страхотна възможност за Манчестър Сити, но виновникът за първия гол на "гражданите" Иняки Пеня направи три поредни спасявания и запази резултата.

Резервният страж на Барса стана герой в 66-ата минута с нови две поредни спасявания, а минута по-късно каталунците поведоха с 2:1 след гол на Френки де Йонг.

Манчестър Сити можеше бързо да изравни, но поредна добра изява на Иняки Пеня и последващ удар над вратата на Алварес запазиха аванса на Барселона. Това обаче продължи само няколко секунди, тъй като Сити стигна до 2:2 след гол на Палмър.

Четвърт час преди края резервата за Барса Мемфис Депай излезе сам срещу вратаря на Сити, но стреля в тялото му. Нидерландецът все пак се реваншира и вкара за 3:2 в 79-ата минута.

Двубоят бе помрачен от контузията на Люк Мбете, който пострада в последните минути на мача и трябваше няколко минути да му оказват медицинска помощ, а накрая бе изнесен на носилка.

Осем минути след края на редовното време реферът Санчес Мартинес даде дузпа за падане на Холанд в наказателното поле и Рияд Марес изравни за крайното 3:3 от бялата точка.

БАРСЕЛОНА – МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:3
0:1 Хулиан Алварес (22'), 1:1 Пиер-Емерик Обамеянг (28'), 2:1 Френки де Йонг (67'), 2:2 Коул Палмър (70'), 3:2 Мемфис Депай (79'), 3:3 Рияд Марез (90+8' дузпа)

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram
Присъединете се в канала
ТУК

Барселона (Esp)БАРСЕЛОНА: 26.Иняки Пеня (82' 36. Арнау Тенас), 20. Сержи Роберто (82' 2. Сержиньо Дест), 23. Жул Кунде (82'  15. Андреас Кристенсен), 3. Жерар Пике (58  24. Ерик Гарсия) , 18. Жорди Алба (58  28. Алехандро Балде), 19. Франк Кесие (58  30. Гави), 5. Серхио Бускетс (72 16. Миралем Пянич), 21. Френки де Йонг  (72  32. Пабло Торе, 22. Рафиня (72  27. Ез Абде), 17. Пиер-Емерик Обамеянг  (58  14. Мемфис Депай ), 11. Феран Торес (46'  10. Ансу Фати)
Резерви: 1. Марк Андре Тер Стеген, 4. Роналд Араухо, 7, Усман Дембеле, 9, Робърт Левандовски, 8. Педри
Треньор: Шави Ернандес

Манчестър Сити (Eng)МАН. СИТИ: 18. Щефан Ортега, 2. Кайл Уокър (46'  5. Джон Стоунс), 3. Рубен Диаш (65 79. Люк Мбете  (97 10. Оскар Боб), 4. Калвин Филипс, 19. Хулиан Алварес  (72'  9. Ерлинг Холанд) , 20. Бернардо Силва (65 17. Кевин де Бройне) , 21. Серхо Гомес (46'  11. Джош Уилсън-Есбранд), 26. Рияд Марез , 47. Фил Фодън (65   8. Илкай Гюндоган), 80. Коул Палмър , 82. Рико Люис (46'  7. Жоао Кансело)
Резерви: 31. Едерсон, 33. Скот Карсън, 96. Бенджамин Найт, 16. Родри
Треньор: Хосеп Гуардиола

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия