Шампионът Барселона срази у дома Леганес с 2:0 в мач от междинния 29-и кръг в испанската Ла Лига пред празните трибуни на "Камп Ноу" заради коронавируса и дръпна с 5 точки пред Реал (Мадрид), който в четвъртък приема Валенсия.

Гостите първи имаха шанс за гол, но в 11-ата минута Лангле изби топката пред голлинията след техничен удар на Мигел Гереро. Две минути по-късно Гереро беше оставен сам на втора греда и шутира силно от малък ъгъл, а топката се удари в далечната греда.

Постепенно каталунците взеха инциативата и притиснаха своя съперник, но не създаваха сериозни опасности. Едва в 42-ата минута Барселона успя да реализира с първия си опасен удар. Ансу Фати отправи удар от границата на наказателното поле и изненада вратаря за 1:0.

След почивката действията продължиха да се водят в половината на гостите. Шампионите доминираха, а в игра за тях се появи и Луис Суарес на мястото на голмайстора Ансу Фати.

В 64-ата Гризман прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено от ВАР заради засада. Четири минути по-късно Меси навлезе в наказателното поле и бе фаулиран, след което сам реализира отсъдената дузпа за 2:0. До края на мача домакините намалиха оборотите и нови попадения не бяха реализирани.

След третия си пореден шампионатен успех Барса събра 64 точки на върха и води с 5 на Реал (Мадрид). Леганес остава на дъното с 23 точки.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 29 КРЪГ

От понеделник
Леванте – Севиля 1:1

0:1 Люк де Йонг (46), 1:1 Мирамон (87)

Бетис – Гранада 2:2
0:1 Карлос Фернандес (29), 1:1 Каналес (85-дузпа), 2:1 Тейо (88), 2:2 Солдадо (90+1)