Приятната изненада на този сезон Гранада загуби у дома от Реал Сосиедад с 1:2 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион и след второто си поредно поражение изпадна до шеста позиция.

Порту (21) изведе гостите от Сан Себастиан напред в резултата след пас на Микел Оярсабал, а Вадийо (36) изравни още преди почивката.

През втората част и двата тима пропускаха своите шансове, но в самия край Порту (89) донесе успеха на баските след подаване на Аднан Янузай.

След успеха си Реал Сосиедад излезе трети с 22 точки, колкото имат и Барселона и Реал (Мадрид), които са с мач по-малко и по-добра голова разлика. Гранада се срина до шестото място с 20 точки.

По-рано в други срещи от този кръг Виляреал и Атлетик (Билбао) направиха нулево реми, Осасуна срази Алавес с 4:2, Селта падна от Хетафе с 0:1, а Леганес загуби с 1:2 у дома от Ейбар.