Барселона е само на крачка от класиране за финала в турнира за Купата на Краля, след като спечели с 2:1 при визитата си на Атлетико (Мадрид) в първа среща от 1/2-финалните сблъсъци помежду им.

Каталунците поведоха с ранен гол на Луис Суарес (7), който получи пас от Масчерано, подигра се с няколко бранители на „дюшекчиите” и с техничен удар изведе гостите напред в резултата. Уругваецът и съотборниците му продължиха да надиграват Атлетико, който не приличаше на себе си през първата част.

Лионел Меси (33) получи топката от Иван Ракитич и с шут от далечна дистанция реализира красиво второ попадение за Барса.

Домакините започнаха по-агресивно втората част и върнаха един гол чрез Антоан Гризман (59), който се разписа след асистенция на Диего Годин. В 75-ата минута вратарят Моя направи спасяване хубав удар на Меси от фаул, а при добавката Луис Суарес пропусна да се разпише. До края на мача „дюшекчиите” се опитаха да стигнат до равенството, но пропуски направиха Кевин Гамейро и Фернандо Торес.

Реваншът на „Камп Ноу” е следващата седмица на 7 февруари (вторник) от 22:00 часа българско време.