Еспаньол загуби на своя стадион от Барселона с 0:3 в каталунското дерби от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така футболистите на Луис Енрике за завърнаха на върха във временното класиране и отново са пред Реал (Мадрид), който има същия актив от точки, но е и с мач по-малко в актива си.

Футболистите на Луис Енрике доминираха в мача, получавайки малко по-сериозен отпор само през първата част, след края на която нямаше реализирани голове.

Малко след почивката футболист на домакините сгреши фатално и изведе прекрасно Луис Суарес (50), който сам срещу вратаря Диего Лопес не сгреши и даде преднина на гостите. Иван Ракитич (76) удвои аванса на „блаугранас” след асистенция на Лионел Меси, а в самия край отново Луис Суарес (87) се разписа и оформи крайния резултат.

След успеха си Барселона отново е лидер с 81 точки, колкото има и Реал (Мадрид), който все още е с мач по-малко. Еспаньол заема девета позиция с 50 точки.