Шампионът Барселона завърши 0:0 с големия си съперник Реал (Мадрид) в първото и дългоочаквано Ел Класико за сезон 2019/2020 в Примера дивисион. Двубоят беше отменен преди повече от 50 дни заради протестите за независимостта на Каталуния, а сега премериха сили на „Камп Ноу“ и поделиха по една точка.

"Кралете" трябва да съжаляват повече за резултата, тъй като създадоха повече опасности в двубоя. В крайна сметка пропуски на Гарет Бейл и Карим Бензема, както и няколко блестящи намеси на вратаря Марк-Андре тер Щеген лишиха "белия балет" от победата.

През първата част домакините се опитваха да владеят повече топката, докато гостите упражняваха преса и в големи периоди имаха инициативата, отправяйки общо 12 удара срещу само 3 за каталунците. В 17-ата минута Каземиро нанесе удар с глава след центриране от корнер и Жерард Пике изби от голлинията. Три минути след това Ракитич задържа Варан при корнер, но съдията Ернандес Ернандес сметна, че няма основания да посочи бялата точка.

В 26-ата минута Каземиро шутира от 25 метра, а Тер Щеген плонжира и изби. Пет минути след това Жорди Алба центрира отляво за включилия се Сержи Роберто. Тибо Куртоа изби, Меси опита добавка от разстояние, но Рафаел Варан успя да избие топката пред голлинията. Секунди по-късно Феде Валверде нанесе силен удар от въздуха и топката профуча много опасно покрай вратата на каталунците. До края на полувремето пропуски направиха Алба и Суарес от домакините и Валверде от „кралете“.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Агресивната преса от страна на гостите продължи и през второто полувреме. След час игра  Гризман си помогна с ръка при преодоляването на Карвахал, но това остана незабелязано от съдията. В 72-ата Френки де Йонг се включи в нападение, направи двойно подаване и шутира по земя, но вратарят на гостите Куртоа спаси удара. Минута по-късно Менди се измъкна от защитата и подаде към Бейл, а уелсецът вкара гол, който обаче не бе зачетен. Страничният съдия вдигна флага си за засада на Менди, а ВАР потвърди това. Секунди по-късно Суарес шутира от изгодна позиция, но покрай вратата.

Към края на мача и двамата треньори направиха смени, но те не промениха нищо. В 80-ата минута Зидан пусна Родриго и Лука Модрич, изваждайки Иско и Валверде, а малко след това за домакините в игра се появи 17-годишният Ансу Фати. В 87-ата Луис Суарес се пребори за висока топка при центриране от корнер, но я прати покрай гредата. До края на мача съперниците не успяха да се излъжат и поделиха по точка.

След равенството Барселона остана на върха във временното класиране с 36 точки и по-добра голова разлика от Реал (Мадрид).

Барселона - Реал (Мадрид) 0:0

Барселона: Марк Андре Тер Щеген, Нелсън Семедо (55 - Артуро Видал), Клеман Ленгле, Жерар Пике, Жорди Алба, Серхи Роберто, Серхио Бускетс, Френки Де Йонг, Лионел Меси, Луис Суарес, Антоан Гризман (83 - Ансу Фати)
Треньор: Ернесто Валверде

Реал (Мадрид): Тибо Куртоа, Ферлан Менди, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Даниел Карвахал, Каземиро, Тони Кроос, Федерико Валверде (80 - Модрич), Иско (80 - Родриго), Карим Бензема, Гарет Бейл
Треньор: Зинедин Зидан