Шампионът Барселона надви трудно у дома Атлетик (Билбао) с 1:0 в мач от 31-ия кръг на испанската Ла Лига и се върна на върха с 3 точки пред Реал (Мадрид), който приема Майорка в сряда вечер.

Каталунците доминираха през първата част, но трудно достигаха до опасности пред вратата на Унай Симон, който все пак се намеси решително в 20-ата минута след шут на Луис Суарес.

В 33-ата минута Клеман Лангле падна в наказателното поле след задържане от Оскар де Маркос, но съдията прецени, че това не е достатъчно за дузпа. До края на полувремето домакините владееха повече топката, но рядко отправяха удари.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката картината на терена не се промени особено. Футболистите на Кике Сетиен се опитваха да притиснат баските, но нямаха идея как да стигнат до гола. Така се стигна до 71-ата минута, когато навършващият днес 33 години Меси с помощта и на рикошет намери включилия се Иван Ракитич и хърватинът разстреля Унай Симон от близка дистанция за 1:0. Две минути след гола Меси намери чудесно Суарес, чийто удар обаче бе избит в корнер.

В 84-ата минута гостите пропуснаха идеална възможност, след като Тер Щеген излезе неразчетено и Раул Гарсия не очакваше топката пред празната врата. Минута преди края на редовните 90 Ансу Фати изведе Меси и аржентинецът шутира опасно, но топката премина покрай вратата.

След успеха си Барселона има 68 точки на върха и 3 повече от Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Атлетик (Билбао) е десети с 42 точки.