Барселона направи грешна стъпка в преследването на Реал (Мадрид) и Севиля, и взе само точка при визитата на Бетис (1:1) в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците започнаха с няколко промени в отбрана и полузащита, което се отрази и на представянето на триото Меси, Суарес и Неймар.

Най-интересното в срещата се сучи в последния четвърт час, след като Бетис поведе с 1:0 в 75-ата минута. Алегрия се възползва от грешка на каталунската отбрана след корнер и отблизо вкара.

Минути по-късно удар на Жорди Алба се отклони в бранител на Бетис и премина голлинията, но реферът не зачете попадението, като прие, че топката е изчистена преди да премине с целия си обем. Каталунските медии бързо подхванаха темата със съдийството срещу Барселона и се очаква скандалът да се разрасне в близките дни.

Барса все пак се добра до точка, с която временно се изкачи до втората позиция с попадение на Луис Суарес, изведен от Меси.