Барселона завърши при 1:1 с четвъртодивизионния Олот в първата си лятна контрола.

За каталунците дебютираха две от новите попълнения - Пабло Торе и Франк Кесие, а Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с красив гол в 28-ата минута. Габонецът догони изритана от вратаря на Барса топка и с техничен удар прехвърли колегата му.

В самия край на полувремето Олот изравни с попадение на Амагат от дузпа. През втората част в тима на Барса се появиха куп юноши, което повлия на играта на тима.

През уикенда тимът на Барселона заминава за турне в САЩ, за което към клуба трябва да се присъединят смятаният за сигурно ново попълнение Рафиня и подписалият нов договор с клуба Усман Дембеле.

Барселона (Esp)БАРСЕЛОНА: 1. Марк Андре Тер Щеген (Иняки Пеня), 22. Алекс Вале, 4. Мика Мармол (Шади Риад), 25. Арнау Касас (Фабио Бланко), 2. Сержиньо Дест (Марк Касадо), 16. Пабло Торе (Педри), 14. Нико Гонзалес (Миралем Пянич), 5. Франк Кесие (Антонио Аранда), 11. Ез Абде (Алекандро Балде), 17. Пиер-Емерик Обамеянг (Ансу Фати), 23. Илиас Ахомаш (Алекс Коядо)