Барселона победи у дома Осасуна с 1:0 в мач от 33-ия кръг на испанската Ла Лига и направи нова крачка към шампионската титла. В герой за „блаугранас“ се превърна влезлият през второто полувреме Жорди Алба (85). Каталунците за пореден мач създадоха много шансове за гол, но не успяха да реализират огромен процент от тях.

Резервата в този мач Жорди Алба вкара единствения гол в 85-ата минута. Така каталунците вече имат 82 точки в актива си и вече има аванс от 14 пункта на върха пред Реал Мадрид, който гостува по-късно тази вечер на Реал Сосиедад.

В 26-ата минута Френки де Йонг изведе Педри, който се измъкна от защитата на гостите и бе повален от Хорхе Ерандо, което принуди реферът да му покаже директен червен картон.

Десет минути по-късно каталунците останаха без Гави, който получи травма, а на негово място влезе Ансу Фати.

Барселона се възползва от численото си превъзходство и създаде куп положения пред вратата на Осасуна.

Победното попадение падна чак в 85-ата минута, когато резервата Жорди Алба бе точен.

С победата Барселона увеличи преднината си на 14 точки пред Реал Мадрид преди „кралете“ да изиграят двубоя си от кръга срещу Реал Сосиедад. Осасуна пък остана на 9-ата позиция, но запазва шансовете си за място в европейските клубни турнири наесен.

В друт мач от кръга, игран по същото време, Алмерия победи Еле с 2:1.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!