Барселона записа победа с 4:0 у дома срещу Валядолид в среща от третия кръг на испанската Ла Лига.

Новата звезда на Барса Робърт Левандовски удари гредата в 13-ата минута, а в 22-ата същото стори и съотборникът му Усман Дембеле.

Каталунците откриха резултата две минути по-късно, когато Левандовски засече центриране в наказателното поле и с акробатичен удар се разписа за 1:0.

В края на първата част Дембеле подаде остро към Педри, който засече топката за 2:0.

Дембеле асистира още веднъж в срещата - в 65-ата минута, когато Левандовски вкара за втори път в двубоя (3:0).

Валядолид показа зъби около 70-ата минута, но Роке Меса и Ануар пропиляха единствените по-опасни положения за тима си в мача.

Барса вкара четвърти гол в продължението на мача, след като удар на Левандовски бе отбит от вратаря в гредата, а Сержи Роберто се разписа отблизо за 4:0.

Барса вече е на втора позиция в класирането със 7 точки, на две зад съперника на Лудогорец в Лига Европа Бетис. Валядолид пък е на предпоследна позиция с едва 1 точка.