Виляреал и гостуващият Барселона сътвориха истинско зрелище за крайното 4:4 в мача им от междинния 30-и кръг на испанската Примера дивисион.

Голямата звезда на гостите Лионел Меси бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра след почивката в 60-ата минута на мястото на Филипе Коутиньо. Съотборниците на аржентинеца имаха инициативата и поведоха комфортно с голове на Филипе Коутиньо (12) и асистиралият му Малком (16) след пас на Артуро Видал. Три минути след това Коутиньо нацели гредата. Нигериецът Самуел Чукуезе (23) сравнително бързо намали, а след почивката подаде на Токо Екамби (50) за 2:2.

Пропуските пред двете врати се редуваха един след друг, а Висенте Ибора (62) направи обрата пълен след подаване на Ману Морланес. Шест минути по-късно при контраатака Чукуезе стреля, топката рикоша в крака на Самюел Умтити, но Тер Щеген бе на мястото си и спаси. След това кълбото срещна напречната греда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Карлос Бака (80) вкара за 4:2 и не се виждаше как каталунците ще избегнат поражението. В 86-ата минута обаче „жълтата подводница“ остана в намален състав след втори жълт и червен картон на Алваро Гонзалес. Гостите се възползваха от числения превес и Лионел Меси (90) изравни след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, а в последните секунди Луис Суарес (90+3) им донесе точката след удар от границата на наказателното поле.

След равенството Барселона остава лидер със 70 точки, но авансът пред Атлетико е вече 8 точки преди директния им сблъсък на „Камп Ноу“ в събота от 21:45 часа българско време. Виляреал заема 17-а позиция с 30 точки и е 2 над опасната зона преди останалите срещи от кръга.

В друг мач от кръга по-рано Еспаньол и Хетафе завършиха 1:1. След ремито "папагалчетата" са 13-и с 35 точки, а Хетафе остава четвърти с 47.